Články

Varná deska pro milovníky WOK

Taky milujete vaření na pánvi WOK? Tato pánek povznáší jakékoli jídlo na novou úroveň. Pokud si chcete dopřát pravou Asii i doma, bez WOK pánve se neobejdete. Pro ty pravé fajnšmekry je tu ještě jedna vychytávka – varná deska se speciálním místem pouze na WOK pánve.

Jak vypadá varná deska pro WOK pánve?

Tato varná deska disponuje speciální varnou zónou pro vaření ve WOK pánvi. Profesionální WOK pánev je většinou dodávána přímo s varnou deskou. Pokud již vlastní varnou desku máte, můžete si dokonce přikoupit pouze jednu plotýnku, právě pro WOK. Deska bývá zpravidla indukční, jen tak dokáže nejlépe rozložit teplo.

Indukční deska pro pánev WOK vyniká svým designem, kdy pánev pevně sedí v prohlubni desky a tím dochází k velmi rychlému ohřevu pánve v celé její ploše.

Co je to WOK pánev?

Hluboká a široká pánev, která může sloužit současně i jako hrnec, tak lze jednoduše popsat pánev WOK, která se už zabydlela i v českých domácnostech. Do Evropy se dostala z Číny, kde je vaření ve WOKu denní rutinou. S rostoucí oblibou asijských pokrmů není divu, že se WOK dostal až do středu Evropy.

Ve WOK pánvi ale dokážete připravit jak tradiční asijské pokrmy, tak třeba smažit řízky, připravit minutky z masa a zeleniny nebo uvařit chutnou českou omáčku.

WOK desku koupíte například na teshop.cz

Napsat komentář