Články

Kuchyň pro vaření i bydlení? Řešením je linka do „L“

V kuchyních našich babiček se vařilo a žilo. To si i dnes přeje mnoho lidí, kteří si pořizují novou kuchyň. Ale málokdo si dovede představit, jak to zařídit v menší místnosti. Řešení jsme objevili na webových stránkách kuchyní Oresi.

Dostatek úložného prostoru i místa pro odkládání a přípravu jídla majitelům kuchyně poskytne linka řešená do tvaru písmene „L“. V případě kuchyně, kterou vám dnes představujeme, zvolila majitelka místo jídelního stolu ostrůvek s pracovní plochou. Ten z jedné strany nabízí místo pro ukládání věcí a potravinovou skříňku. Na druhé straně kuchyňského nábytku tvoří přesah pracovní desky stolek s posezením na barových židlích.

Co se vešlo do „elka“

Do delší strany kuchyňské linky o dispozici do L provedené ve vysokém lesku, prodejci Oresi ze studia v paláci Gemini na Praze 4 navrhli paní Kamile chladničku s mrazničkou, Vysokou skříň s úložným prostorem a vestavnou mikrovlnou a horkovzdušnou troubu umístěnou nad úrovní pracovní desky, aby se k ní nemusela ohýbat, myčku, dřez a sorter na třídění odpadu.

V rohové skříňce je nainstalovaný otočný karusel na nádobí. V kratší části linky pak je zabudovaná indukční varná deska a vedle ní výsuvný systém cargo. Kuchyňská dvířka jsou bezúchytová, u horních skříněk vybavená dotykovým systémem TIP ON. Majitelka kuchyně velmi ráda a často vaří, řešení kuchyně do L doporučuje, protože se jí sem vešly všechny potřebné věci – nádobí na vaření i servírování.

Kuchyň nejen pro vaření

Místnost má francouzské okno s výstupem na balkon. Je tu konferenční stolek, ke kterému se Kamila chystá pořídit ještě dvě křesla. Kuchyň tak poskytne prostor i pro posezení u šálku kávy nebo čaje a vznikne tu příjemný čtecí koutek. Kuchařka tak zůstane v centru společenského dění, nebo tu může během přípravy jídla relaxovat u knížky.

Kuchyňský nábytek vybrala majitelka z prémiové třídy Livanza a svěřila se, že je s ní naprosto spokojená, protože jí poskytuje vše, co k práci v kuchyni potřebuje. Tedy moderní a uživatelsky pohodlné spotřebiče, dostatek úložného prostoru pro i velké odkládací a pracovní plochy.

Zjistili jsme, že společnost Oresi má kuchyňská studia nejen v Praze, ale ve všech krajích Česka. A že 3D návrhy kuchyní zde poskytují svým klientům zdarma.

Děkujeme Oresi za poskytnutí fotografií.

Napsat komentář