Známe většinu vybraných barev roku 2022

Na výběr barev pro rok 2022 měly vliv převážně celosvětové události včetně pandemie. Hledači trendů, designéři, architekti a další odborníci vybrali neutrální, ale optimistické barvy, které nám umožní se znovu nadechnout. Jaké jsou?

Některé značky je představily již na podzim. Neutrální šedé s tónem barvy zelené, ale také mlhavé nebo průsvitně mořské modré. Vždy ale převažuje šedá. Ještě se necháme překvapit, s jakými barvami přijdou instituty barev společností Dulux a Pantone.

Olive Sprig a její uplatnění ve výmalbě. PPG

Designéři, architekti, vlastníci nemovitostí – ti všichni se odklánějí od tvrdých a fádních neutrálních barev a hledají optimističtější tóny. Výsledkem je, že u značek, které definují barevnou paletu nadcházejícího roku došlo ke konvergenci kolem neutrálních odstínů zelené. Počínaje PPG s Olive Sprig přes Gliddenovo Avokádo, Evergreen Fod od Sherwin-Williams, Breezway od značky Behr či Říjnovou mlhu Benjamina Moora. S tím, jak svět postupuje k roku 2022 se zdá, že existuje konsensus kolem myšlenky znovuzrození. Zelenošedé tóny v této formě fungují jako neutrální odstín, který ale budí vizuální zájem.

Všechny výše zmíněné barvy se uplatní v kombinaci s dřevěným nábytkem. Jak vidíte na obrázcích, hodí se do obývacího pokoje, ložnice, kuchyně, předsíně i koupelny. Neutralita šedozelené barvy je skvělá v tom, že se dá kombinovat s různými valéry, včetně růžové, žluté, červené nebo oranžové. Vždy ale záleží na stylu místnosti a velikosti prostoru. A uplatní se i na povrchu nábytku. Příklady jsme pro vás našli třeba u kuchyní Oresi. FOTO: PPG, PRIMALEX, ORESI, SHERWIN-WILLIAMS, GLIDDEN, BEHR a BENJAMIN MOORE

Evergreen Fog skvěle ladí s tmavším dřevem, kůží a pod. Sherwin-Williams

Guacamole od Glidden.

Breezeway značky Behr.

October Mist od Benjamina Moora.

Velmi dobře se uplatní i na povrchu kuchyní. Model Sonata z prémiové třídy Livanza. Oresi

Kuchyně Savana a dvířko modelu Saint Tropez. Oresi

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.