Oficiální partner každého dne

Trh je plný malých i velkých spotřebičů za mírné i astronomické ceny. A samozřejmě se mezi nimi dají se mezi nimi najít výrobky, které nabízejí příjemný poměr cena výkon.

Patří k nim například produkce značky Beko. To jsem si ověřila u známých i v rodině, kde trouba, varná deska a pračka za příznivou cenu slouží bez problémů už mnoho let. A proč zde mluvíme právě o Beku? Při hledání novinek v segmentu domácích spotřebičů jsme prohlíželi také webové stránky značky Beko. A tady nás zaujalo její představení. „Jsme Beko, oficiální partner každého dne.“

Nebudeme toto vyjádření komentovat, ale zastavíme u funkcí, které na stránkách představují v několika větách: „Jsme Beko, oficiální partner odložených diet, protože brokolice počká v EverFresh+® zóně až 30 dní. Jsme oficiální partner hrdých kuchařů, protože technologie Surf® peče v troubách podobně jako profesionální pekařské pece. Jsme oficiální partner suchých dřezů, protože myčka je od toho, aby myla nádobí a dokáže se sama vyčistit. Jsme i oficiální partner každé situace, protože víme že občas je třeba prostě vyprat a usušit opravdu rychle. Jsme prostě oficiální partner každého dne, který zažíváte a ve kterém nemáte čas se starat o to, o co se mají postarat vaše spotřebiče.“ Proto, že trouba patří k nejvyužívanějším spotřebičům v domácnosti, podíváme se na ně podrobněji.

Standarní i kompaktní trouby

Beko nabízí standardní i kompaktní trouby a dodává k nim i zajímavé příslušenství. Cena začíná na 6 890 Kč za multifunkční troubu s horkovzduchem a grilem, inteligentním ventilátorem, který se zastaví ve chvíli, kdy otevřete dvířka trouby. Nehrozí tak, že vám vhrne horký vzduch do očí, a navíc tím ušetří zase nějakou tu korunu za elektřinu. Prostor je přehledný díky halogenovému osvětlení.

Za zmínku stojí čištění dvířek, které bývá velmi otravné a beznadějné v případě, že se nečistota dostane mezi vrstvy skel. Většina trub Beko je vybavena dvířky, u kterých můžete zapomenout na složitou demontáž a lámání si hlavy, jak to vše dát správně zpátky. Tady stačí jednoduše vycvaknout lištu, vyndat skla dvířek, vyčistit je a snadno zaklapnout zpátky.

Modely s dvířky s CleanZone™ pro čištění vnitřního skla zajistí, že je nemusíte drhnout, ani používat agresivní chemikálie, nano úprava skla to totiž vyřeší za vás. Prostě jen vezmete navlhčený hadřík a setřete nečistoty.

Některé typy mají dvířka s funkcí SoftClose®, která se sama a potichu dovřou, takže můžete péct neslyšně třeba i o půlnoci. A navíc si na ně můžete položit pekáč s jídlem těžkým až 22 kg!

Aktuálně je nejdražší trouba za 33 690 Korun. Jde o model Beko BIDM 15500 XDS, vybavený parním čištěním skel, teleskopickými výsuvy, zavíráním dvířek SoftClose, Boostrem a funkcí SteamAide. O co jde? Díky parnímu čištění SteamShine+ už není potřeba trávit hodiny s kartáčem v ruce a hlavou v troubě. Pomocí páry se připečené nečistoty lépe uvolní, takže je pak stačí jen lehce setřít hadříkem a trouba vypadá stále jako nová.

Funkce pro snadné pečení

Pro snadnou obsluhu a dokonalé pečení a přípravu pokrmů v troubě slouží mechanická výbava i chytré funkce. Některé si uveďme.

S funkcí Booster se aktivují všechna topná tělesa, takže se trouba rychleji nahřeje a vy se můžete pustit do pečení dobrot bez čekání.

Trouby Beko se Surf® technologií jsou zase klíčem k dokonale a rychleji propečenému jídlu. Díky foukání horkého vzduchu ze stran peče trouba rovnoměrně ve všech úrovních, takže můžete připravit několik jídel najednou, a to až o 30 % rychleji.

Split&Cook® to je vychytávka, jak péct dvě jídla najednou, při různé teplotě a bez míchání vůní. Umožňuje totiž rozdělení jedné trouby na dvě horkovzdušné, každou s vlastním ventilátorem a topným tělesem. Můžete tak péct dvě jídla naráz s rozdílnou teplotou až o 80 °C a tím šetřit svůj čas i náklady na elektřinu.

SteamAid™ jde o funkci pečení s podporou páry. Parní pečení s nastavitelnou úrovní páry je ideální způsob, jak připravit zdravé, a především chutné jídlo. Protože je jídlo připravováno při nižší teplotě a vyšší vlhkosti než u klasického pečení, zachovává si své nutriční vlastnosti, přirozenou chuť a barvu.

Parní box

Nemáte připravenu potřebnou sumu na parní pečení a vaření? Nezoufejte. Můžete si pořídit box Beko SteamHealth™.

Se speciální konstrukcí SteamHealth™ můžete péct v páře, i když máte jen horkovzdušnou troubu. Ingredience vložíte ve SteamHealth™ do trouby a za chvíli si můžete vychutnat chutné a zdravé jídlo plné cenných vitamínů.

Zdravější hranolky

I hranolky můžete udělat zdravě. S fritovacím košem HomeFries™ stačí 10x méně oleje než při běžném fritování, a přesto získáte parádní domácí hranolky.

Na rozdíl od fritovacího hrnce můžete koš HomeFries™ použít i k přípravě popcornu a pražení ořechů.

Teleskopické výsuvy zajistí stabilitu a snadnou manipulaci s plechy.

FOTO: BEKO

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.