Články

Zpětný audit kuchyně

Udělali jsme zpětný audit efektivity a kvality kuchyně u jedné naší čtenářky, která nás požádala o názor. A moc jsme ji nepotěšili. Ne všechno, co jí řekla realizační firma, je totiž pravda.

Geniální řešení

Rodina se při rekonstrukci starého panelákového bytu a totální změně dispozice rozhodovala mezi pořízením kuchyně od nějaké zavedené značky (Oresi, Ikea) a výrobou od truhlářské dílny. Nakonec rozhodla nutnost zvolit velmi atypické řešení a osobní vazba na truhláře. Aby se podařilo maximálně využít malý prostor pro kuchyň, řemeslník navrhl zajímavé řešení – zvýšil dolní linku o 12 centimetrů a tak se nad základní patro skříněk vešla ještě vrstva zásuvek a zároveň bylo možné nad myčku umístit i varnou desku. Tímto vpravdě geniálním řešením pro dané podmínky ovšem pozitiva ze strany realizace končí.

Co řemeslníci zatajili

V úhledně vypadající, novotou vonící kuchyni jen neradi ukazujeme majitelům, že nábytkové desky nejsou nejvyšší kvality a také stroje použité k opracování zřejmě budou spíš dílenskou improvizací. Okraje dvířek rozhodně nevynikají čistým řezem a solidní ABS hrana tedy stoprocentně nepřiléhá a těžko bude dokonale plnit svou funkci. Esteticky také nic moc. Při vysouvání a zajíždění zásuvek cítíme obvyklou mírnou kodrcavost kuličkových nebo rolničkových výsuvů. Majitelé mají od dodavatele informaci, že jde o německý výsuv. I jméno výrobce prý znělo jejich truhláři německy, ale známá značka hovoří jasně – je to Čína. Asi proto je i sesazení a seřízení dvířek pro přísné oči našeho řemeslnického auditora poněkud křivolaké, i když pro laika možná přijatelné: v rozmezí cca 0,5 – 1,0 mm.

Verdikt

Není to na bourání, to je jasné. Ale když známe zkušenosti sdílené na diskuzních fórech, tak musíme majitelům říci, že když chyby této úrovně udělá velká značka, která je všem na očích, pěkně to od diskutujících schytá a mnohý pisatel se v diskuzním vláknu rád pochlubí, jak přitlačil na reklamaci.

Join the Forum discussion on this post

Napsat komentář