Články

Netradiční kuchyň řešená do tvaru písmene G

U kuchyní jsme si již zvykli, že tvary jejich dispozičních řešení pojmenováváme podle písmen. Vedle obvyklých linek L a U lze kuchyňskou linku sestavit i do písmene G.

Jedno takové nápadité řešení jsme opět objevili na stránkách společnosti Oresi. Kuchyňská linka je tentokrát z portfolia luxusních německých kuchyní Bauformat. Bílý nábytek z linie Manhattan je kombinovaný se skříňkami Bastia v nugátové barvě. Nachází se v rodinném domě, a právě dispozice do tvaru písmene G dovolila využít jak všechny stěny prostoru, určeného pro kuchyň, tak vytvořit velmi příjemný a funkční předěl mezi kuchyní a obývacím prostorem.

Místo, kde je kuchyňská linka, má velké dvoudílné okno, které zabírá téměř celou stěnu. Aby byl co nejúčelněji využit prostor kuchyně o rozměrech 2 750 x 2 950 mm, navrhli do něj v Oresi sestavu vysokých skříní, která je umístěna v levé části kuchyně a dosahuje až ke stropu. Pod oknem je použita sestava spodních skříněk s dřezem a na protější straně, která tvoří předěl do obývacího pokoje, je opět nainstalována sestava spodních skříněk.

Mezi ně si majitelé kuchyně navrhli netradičně pojatou varnou plochu. V době, kdy se dům zařizoval, měli manželský pár malého chlapečka. Paní Lucie k nápadu zvýšené varné plochy řekla: „Syn je velmi zvídavý a začíná prozkoumávat každý kout našeho bytu. Abychom se vyvarovali toho, že bude sahat na sporák, zvolili jsme pro vaření z bezpečnostních důvodů vyvýšené místo. S manželem jsme oba vyšší postavy, tak nám toto řešení nedělá žádné problémy,“ navíc tato koncepce tvoří zajímavý designový prvek kuchyně.

V kuchyni je dostatek úložných prostor na nádobí i na potraviny, protože skřínky jsou pro tyto účely vybaveny speciálním výsuvným systémem. Lucie si do kuchyně vybrala velkou chladničku. Mrazák, který nepotřebuje mít neustále po ruce, je umístěn v technickém zázemí domu.

Všimli jsme si, že společnost Oresi nabízí tři cenové kategorie kuchyní. Ve střední třídě jsou to vlastní kuchyně Dolti, v prémiové třídě kuchyně Livanza, vyráběné v němcké špičkově vybavené továrně a luxusní kuchyně jsou z portfolia německých kuchyní Bauformát. Takže si tu kuchyně vybere opravdu každý.

Fotografie používáme se svolením Oresi.

Napsat komentář