Články

Nechte se okouzlit krásou dřeva

V pondělí se konečně otevřely také obchody s nábytkem. Jestli právě potřebujete zařídit novou kuchyň, našli jsme pro vás novinky u největšího prodejce kuchyní. A zaměřili jsme se na tolik oblíbené dřevodekory, které do našich domovů vnesou atmosféru s vůní tuzemských i exotických lesů.

Nové technologie umožňují, aby se nábytkové desky se vzory inspirovanými grafikou skutečného dřeva v poslední době rychle vyvíjely jak z hlediska designu, tak struktur povrchu. „Už nemá smysl používat termíny jako imitace nebo napodobeniny přírody. Současné dřevodekory totiž mají dokonale synchronizovaný reliéf povrchu se zobrazenou kresbou, a vyzařují kouzlo jako to umí přírodní materiál,“ upozorňuje Dušan Všelicha, specialista na kuchyně Oresi. Výsledkem jsou dvířka a pracovní desky mimořádně příjemné na dotek i na pohled.

Ve firmě sledují vše, co se v oboru kuchyní děje a vždy reagují na aktuální módní styl. Důležité ovšem je, že preferují potřeby svých zákazníků, a především se snaží pro lidi nacházet motivy a nápady, které přežijí změny módních trendů po celá dlouhá léta.

V galerii se podívejte na ochutnávku kuchyní ve voňavých dekorech dřeva.

Linie Tree Talk se rozrostla o podmanivou barvu i strukturu akátového dřeva. S modelem Akát Glamour přijde do vaší kuchyně příjemně poklidná atmosféra. Za zmínku stojí i zajímavě koncipovaný ostrov s jídelním stolem.

Moderní a netradičně řešené horní skříňky sestavené z modelů z linie Glam Face v Hvězdném třpytu karneol z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla a modelu PIQTORY v lávovém matu z řady Dolti. Důkaz, že obě řady spolu jdou velmi dobře kombinovat a vaší fantazii se tak meze nekladou. Spodní skříňky jsou v dekoru Dub True Nature z linie Wood Point.

Také aktuálně velmi preferované dřevodekory ve světlých a tmavých variantách spolu můžete kombinovat. Inspirací je nová linie WOOD HIT a exkluzivní dekory stromu pavlovnie, který znáte také pod názvem čínský císařský strom. Zde ve světlém a tmavém provedení. Také dispoziční uspořádání ostrovní kuchyně s blokem vysokých skříní, dělících prostor, vyhoví vaší potřebě mimořádnosti.

Klasický dubový odstín znaly už naše babičky a prababičky například z legendárního prvorepublikového lišovského nábytku. Ovšem moderní nábytkářské desky nepřinášejí jen okouzlující kresbu a přírodní energii, ale také odolnou kvalitu, která se dobře udržuje a výborně snáší náročný kuchyňský provoz. Jak se vám líbí kuchyň MIQADO v odstínu lanýž?

Antika bývá mnohými historiky pokládána za zlatý věk lidstva. Proto v Oresi pojmenovali tento zlatavý dubový povrch, který prosvítí a prohřeje čas strávený v kuchyni, ANTIQON. Inspirativní je i prostorové uspořádání poloostrůvku s barovým stolkem.

Milovníkům bílých kuchyní přineseme inspiraci příště.

Napsat komentář