Články

Kuchyň ve venkovském stylu od Oresi

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad. A představí kuchyně od Oresi z linií Chocolate Day a Wood Point v dekoru borovice akcent.

Jak už se v pořadu „Jak se staví sen“, který vysílá televize Prima stalo tradicí, proměnu kuchyně nebo bydlení získají lidé s těžkým životním osudem. Nové bydlení jim má pomoci trochu změkčit tvrdý život a pomoci jim lépe se poprat s osudem a nastartovat nový život. Je tomu tak i v dnešní proměně kuchyně a obýváku rodiny Lucie.

Původní provizorní kuchyně se závěsy místo dvířek.

Ujali se jí designéři Kamila Douděrová a František Kobližka. Do domku v Prosenické Lhotě navrhli kuchyň sestavenou z linií z Chocolate Day, ze které je kuchyňská linka a Wood Point v dekoru borovice akcent, která posloužila pro ostrůvek s varnou deskou a místem pro malé stolování. Obě kuchyně pocházejí z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla. Ale vraťme se alespoň krátce k Lucii.

Půdorys a vizualizace linky a ostrůvku.

Lucie a její farma

Lucie, které je dnes čtyřicet let, miluje koně, a tak spolu s manželem před 15 lety postavila dům a vybudovala farmu. Brzy ale došlo na rozvod a ona zůstala sama. Farmu nechtěla opustit, v Prosenické Lhotě má maminku, sestry a všechny příbuzné, a tak si vzala hypotéku a manžela vyplatila. Aby mohla splácet hypotéku, brala si hodně práce (tehdy pracovala jako účetní), pečovala o farmu, a ještě vedla prodejnu s chovatelskými potřebami.

Není tedy divu, že vybavení domku zůstalo ve stádiu provizoria. V kuchyni v country stylu byly otevřené police a spodní skříňky místo dvířek zakrývaly závěsy. Lucii do života vstoupil nový muž, přítel Luboš, se kterým má dcerku Annu, ale kuchyň zůstávala stále provizorní. Na její dokončení buď nebyly peníze, nebo čas. Tak ale ještě stále bydlí spousta lidí, vybavení kuchyně proto nebylo největším problémem, který Lucie musela řešit.

Rodina

Další rána osudu

Před třemi lety zjistila, že má rakovinu děložního čípku. Bála se klasické léčby a rozhodla se pro alternativní cestu. Do té investovali spoustu peněz. Až když alternativní léčba nezabrala, Lucie se rozhodla pro tradiční medicínu. Podstoupila řadu chemoterapiía nyní ji ještě čeká bioléčba. Lucie se ale nepoddává a je stále velmi aktivní. Neustále něco vymýšlí a pomáhá, kde může.

Kuchyň snů ve venkovském stylu

Lucie má velkou rodinu, pochází ze čtyř dětí, a právě její dvě sestry ji přihlásily do pořadu „Jak se staví sen“ a vyšlo to. Získaly pro ni proměnu. Co by si Lucie přála? V první řadě novou kuchyň s obývákem. Má ráda venkovský, rustikální styl. Miluje barvy a kávu, tak by ji také potěšil kávovar. S rodinou ale netrvají na ničem. Pro designéry to byla krásná výzva.

Venkovský vzhled kuchyně Chocolate Day podtrhnou spotřebiče v rustikálním designu.

Očima designérů

Kamila Douděrová a František Kobližka měli jasno. Hned viděli, respektive cítili, velký potenciál, sílu genia loci. „Dům je umístěn v panenské přírodě, s výhledem do kraje, dýchlo to na nás už při příchodu k domu, že budeme naslouchat místu a ctít jeho ducha“, vypráví Kamila.

Dům není starý, žádné problémy zapříčiněné zubem času tady neočekávali, ale bylo zřejmé, že na interiér nezbyly prostředky. Vybavení obývacího pokoje a kuchyně působilo ponuře a nedodělaně. Hlavním cílem bylo vnést do nového domu citlivě venkovský styl.

Designéři Kamila Douděrová s Františkem Kobližkou.

„V rámci dispoziční změny kuchyně jsme navrhli velký varný ostrůvek. Dále jsme průchozí oblouk mezi kuchyní a obývacím pokojem obložili umělým kamenem a celý prostor jsme rozčlenili trámy, který mu vtiskly venkovský ráz,“ upozorňuje František Kobližka. Bílou barvu stěn krásně doplňují barvy a struktury kamene a dřeva. Příjemnou atmosféru dokreslují na modro natřené původní masivní dveře.

Jak to dopadlo

Výsledkem je svěží kombinace barev, která je odvozena od okolní přírody a útulný venkovský styl kuchyně i obývací části. Z kuchyně je krásný výhled do kraje, a právě designéry inspirovalo kuchyni pojednat jako venkovskou, trámovou konstrukci využili pro popínavé rostliny a osvětlení, kuchyň tak trochu připomíná venkovní terasu.

Na ostrůvku vynikne krása kuchyně Wood Point v dekoru borovice akcent.

Styl je jednoznačně venkovský, vytváří ho bílé skříňky s profilovanými dvířky z linie Chocolate Day a ostrůvek s výrazným dekorem dřeva z linie Wood Point. Kuchyň ovšem má moderní prvky. Třeba černou pracovní desky nebo zastínění oken výraznými římskými roletami a závěsy s rostlinným motivem. Do kuchyně před okno designéři navrhli tzv. snídaňový stolek z ratanu v tyrkysové barvě. Hlavní jídelní stůl pro osm a více lidí umístili před krb, kde byl prostor doposud využíván jen jako průchod do kuchyně. Do budoucna by se měli majitelé zaměřit určitě na ložnici v patře, která je neútulná a také provizorně zařízená.

Velký ostrůvek slouží jako varné centrum a pracovní plocha. Z druhé strany je místo pro stolování a zasunutí židlí.

Kolik to stálo

Tato proměna opět byla velkorysá. Stavební práce vyšly na 137 750 korun, podlahy na 91 839 korun, sedačka stála 114 713 korun, nábytek, osvětlení a doplňky jsou za 298 696 korun a co kuchyně? Spotřebiče stály 90 009 korun a tato velká sestava s ostrůvkem vyšla na 89 700 Kč. To je důkazem toho, že novou kuchyň si může pořídit opravdu každý, protože kuchyně Oresi vždy přinášejí prověřenou kvalitu v atraktivním designu za nejnižší možnou cenu. Přesně v duchu zavedené filozofie Oresi, největšího prodejce kuchyní. Jak se kuchyně Oresi vyrábějí uvidíte v tomto videu.

Napsat komentář