Články

4 kroky k renovaci schodiště bez bourání

Staré a nevzhledné schodiště kazí dobrý dojem z interiéru. Zeptali jsme se odborníka, jak jej zrenovovat bez bourání a z několika možností jsme pro vás vybrali použití nových schodových profilů z laminátu. Jde o vysoce odolný a cenově dostupný materiál, který najdete i v dřevěných dekorech.

Schodiště bývá posledním místem v domácnosti, na které myslíte při změně interiéru, ale nemělo by zůstat opomenuté, obzvláště v případě, že je na něj vidět při vstupu do domu. Nejdůležitější je jeho bezpečnost, ale pokud ho přizpůsobíte stylu interiéru, zvednete celkový dojem z jeho vybavení hned o několik tříd. Využijte ho jako příležitost a vneste dávku stylu i do tohoto prostoru během pěti důležitých kroků. Richard Klička, odborník z oddělení stavebnin v projektových marketech Hornbach, nám prozradil, které kroky je zapotřebí udělat.

1. krok – posouzení stavu schodiště

Před tím, než se s nadšením pustíte do obnovy schodiště, důsledně ho prověřte a ujistěte se, že není poškozena jeho stabilita. „Pokud máte pocit, že schody nejsou úplně v pořádku, konzultujte jejich

renovaci s odborníky. Jestliže je konstrukce schodů narušena, je nevyhnutelná jejich profesionální remodelace,“ upozorňuje odborník.

2. krok – plánování

Rozhodněte se, které prvky chcete vyměnit či upravit. Stačí třeba jen vyměnit sloupky zábradlí či poškrábané nášlapy, anebo dopřát schodišti kompletně nový design. Zvažte svoje možnosti a zamyslete se, zda vše zvládnete svépomocí, anebo budete potřebovat pomocnou ruku odborníka. Promyšlený plán vám ušetří peníze na materiálech, které nakoupíte pouze v potřebném množství.

3. krok – příprava

Základem renovace schodiště je očištění a příprava podkladu. Ze schodů důkladně odstraňte existující nátěry, koberce či jiný materiál. Pracujte odshora směrem dolů. Ujistěte se, že jsou schody čisté a bez prachu z původního materiálu.

4. krok – renovace schodiště

Pokud zvolíme nový obklad stávajícího schodiště, při jeho volbě věnujte pozornost výběru vhodné nášlapné krytiny. Zašlou slávu a lesk schodových nášlapů, podesty, podstupnic a bočnic lze obnovit i schodišťovou stavebnicí TOPSTEP FLEX. Je vhodná pro všechny typy podkladů a její materiál disponuje antistatickou úpravou, rozměrovou stálostí, odolností vůči bobtnání, světlu, oděru i nárazu a utlumuje kročejový a akustický hluk.

„Montáž systému TOPSTEP je velmi jednoduchá, navíc bez nutných stavebních úprav a zbytečného nepořádku. Díky použité technologii docílíte vyrovnání případných výškových nerovností. Materiál nepracuje a nesesychá, proto zaručuje dlouhou životnost a stálost, navíc se snadno udržuje,“ upřesňuje Richard Klička z Hornbachu.

FOTO: HORNBACH

Napsat komentář